today05 Aralık 2019 Perşembe Saat 18:28
11 Mayıs Reyhanlı Şehitlerini Anma Mesajı

11 Mayıs Reyhanlı Şehitlerini Anma Mesajı

Serhat şehrimiz Reyhanlımızda 11 Mayısta düzenlenen ve 53 vatandaşımızın Şehit edildiği hain saldırının 2. yıldönümünde şehitlerimizi Rahmet minnet ve saygı ile anıyorum.

Bugün bir Annenin evladından koparıldığı, bir Babanın ailesinin dağıtıldığı, bir kardeşin bir daha hiç göremeyeceği ağabeyine son bakışının yıl dönümüdür. Huzur ve refah içerisinde yaşayan medeniyetler beşiği Reyhanlı’nın dağıtılmak istenmesinin ve Büyük Türkiye’nin yıpratılma düşüncesinin yıl dönümüdür. Bu milletin, bu vatanın, bu kardeşliğin, hiçbir zaman dağıtılamayacağının bilindiği, bu gök kubbenin altında bu birliğin ve bu varlığın dokunulmazlık kanıtının yıl dönümüdür. Başıboş hayallerin boşlukta kaybolduğu, çığlıkların uzanan elleri daha kuvvetli sıktığı bir kardeşliğin yıl dönümüdür. Cennetin en üst bölümünde yerlerini alan ve ailelerine şefaat için bekleyen şehitlerimizin yıl dönümüdür. Aslında Bugün bize göz koyan herkesin aklını başına alıp birlik ve beraberliğimizi bozamayacağını anlaması ve düşünmesinin yıl dönümüdür.
Kıymetli hemşerilerim değerli Ensar şehri Reyhanlılılar, sağduyulu kardeşlerim; kenetlenerek çıktığımız bu sınavın bir daha tekrarlanmamasını Yüce Allahtan ülkem ve milletim adına diliyorum. Aziz Şehitlerimizi tekraren rahmet, minnet ve saygı ile anıyorum. Ruhları şad mekânları cennet olsun.


Hüseyin ŞANVERDİ
Belediye Başkanı