today14 Aralık 2019 Cumartesi Saat 03:19
BAŞKANIMIZ MEHMET HACIOĞLU'NDAN POLİS HAFTASI MESAJI

BAŞKANIMIZ MEHMET HACIOĞLU'NDAN POLİS HAFTASI MESAJI

Polisin her zaman toplumdaki huzur ve güven ortamını tesis etmesi, vatanımızın ve milletimizin bölünmez bütünlüğü için her türlü zorluğa göğüs geren, adaletli ve tarafsız olarak hizmet veren Polis Teşkilatımız, toplumsal güvenin tesis edilmesi hususunda, halkın mal ve can güvenliği için gece gündüz demeden çalışmakta, Ülkemizin bölünmez bütünlüğünün korunmasını sağlayan polislerimiz, toplumda huzuru ve asayişi temin etmek için yeri geldiğinde gözünü kırpmadan canlarını tehlikeye atarak cesaretle ve fedakarca vazifelerini ifa etmektedirler.

 

Bu duygu ve düşüncelerle Polis Teşkilatımızın kuruluşunun 174. yıldönümüne erişmiş bulunmaktayız.1845 tarihinde kurulan ve bugüne kadar, ülkemizde güvenlik ve düzeni sağlamak ve korumakla görevli Polis Teşkilatımız, zor çalışma koşullarına rağmen, gurur kaynağımız olmuştur. Her şeyden önce fedakârlık ön şartı ile hizmet veren Polis Teşkilatımız, halkımızın kendisine olan güveni ve sevgisini arkasına almış, takdire şâyan başarılar elde etmiştir.

 

Teşkilatın 174. kuruluş yıldönümünü de en kalbi duygularımla kutluyorum. Emniyet Teşkilatımız bünyesinde görev yaparken vatan uğruna canını feda etmiş aziz şehit polislerimize Allah’tan rahmet diliyor, gazilerimize şükranlarımı sunuyorum.

 

  Mehmet HACIOĞLU

Reyhanlı Belediye Başkanı