today14 Aralık 2019 Cumartesi Saat 03:20
Başkanımız Mimar Mehmet ÇÜTER'in Anneler Günü Mesajı

Başkanımız Mimar Mehmet ÇÜTER'in Anneler Günü Mesajı

 

Belediye Başkanımız Mimar Mehmet ÇÜTER Anneler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Aile ve toplumun oluşumunda büyük rolü olan Annelerimiz;  hayatın bütün alanlarında etkin birey olarak saygın bir yerdedir. Çocukların ve hatta yetişkinlerin hayatındaki en önemli yaşam kaynağı annelerimizdir.

 

            İlk öğretmenimiz, yol göstericimiz, yılmaz koruyucumuz, büyük destekçimiz ve yaşamdaki en önemli hazinemiz olan annelerimiz, sevgilerin en yücesine, mutlulukların en güzeline layıktır. Sağlıklı, mutlu ve üretken bir toplumda annelerin katkısı yadsınamaz. Bu yönüyle annelik, yalnız aileyi değil, tüm toplumu ve insanlığı ilgilendiren evrensel boyut kazanmaktadır. Bugün dünyada yaşanan birçok olumsuzluğun temelinde sevgisizlik ve ilgisizlik vardır. Bu nedenle anneler çocuklarını sevgiyle yoğurmalı, onları, öz güvenleri yüksek, kendileriyle ve toplumla barışık bireyler olarak geleceğe hazırlamalıdırlar. Bizler de en değerli varlıklarımız annelerimize sonsuz sevgi, saygı duyarak onların her zaman yanında olmalı, zor günlerini ve tüm güzellikleri onlarla paylaşabilmeliyiz. Bizlerin sevgi dolu yaklaşımları onların en büyük mutluluğu olacaktır. Bu mutluluğu annelerimizden esirgememeliyiz.

            Onları yalnız belirli günlerde değil, yaşam boyunca sevgi ve içtenlikle kucaklamalı, emeklerinin boşa gitmediğini gösterecek sorumlu bir yaşam sürmeli, bizler de çocuklarımıza aynı yüce değerleri aktarabilmeliyiz.

 

"Cennet Annelerin Ayakları Altındadır"

 

            Dünyayı sevgiyle yoğuran ve anlamlı kılan, yaşamımızın en büyük güzelliği biricik annelerimizin Anneler Günü'nü kutluyor, saygılarımı sunuyorum.

 

 

                                                                                  Mimar Mehmet ÇÜTER                                                                                   Belediye Başkanı