today10 Aralık 2019 Salı Saat 11:21
Başkanımızın Anneler Günü Mesajı

Başkanımızın Anneler Günü Mesajı

Aile kurumunun temel taşı, muazzam merhameti ve eşsiz şefkatiyle,  sevginin tükenmez kaynağı, değerlerimizin temsilcisi olan Annelerimiz;  hayatın bütün alanlarında etkin birey olarak saygın bir yerdedir. Gelecek nesilleri yetiştirme konusunda gösterdikleri fedakarlık, annelik duygusu ve ailesini ayakta tutma çabası her türlü takdirin üzerindedir.

Annelik, toplumun genel karakterinin ve bilincinin oluşumunda en temel meziyeti üstlenen, Peygamber Efendimizin 'Cennet annelerin ayakları altındadır' hadisine muhatap olma şerefine mazhar olan kutsal bir görevdir. Yaşamımız boyunca, güven ve desteğini aradığımız, yanında huzur bulduğumuz, sevgisini ve hoşgörüsünü hissettiğimiz annelerimizin bizlere verdiği bu kutsal değerleri bizler de çocuklarımıza aktarabilmeliyiz.

 

Ne mutlu bize ki milletçe, tarih boyunca her zaman Annelerimizi baş tacı eden, onlara büyük değer veren bir medeniyetin mirasçılarıyız. Bu duygu ve düşüncelerle dünyanın en kutsal vazifesini yerine getiren annelerimizin Anneler Gününü kutluyor, saygılar sunuyorum.

 

                                                                            Hüseyin ŞANVERDİ

                                                                              Belediye Başkanı