today05 Aralık 2019 Perşembe Saat 18:28
Başkanımızın Regaib Kandili Mesajı

Başkanımızın Regaib Kandili Mesajı

İçerisinde bulunduğumuz haftada; 24 Mayıs Perşembe'yi 25 Mayıs Cuma'ya bağlayan gece, rahmet, bereket ve mağfiret iklimi üç ayların ilk habercisi ve Kur'an ayı Ramazan'ın müjdecisi olarak idrak edeceğimiz mübarek Regaib Kandilidir.

Yüce Dinimiz İslâm, insanın yaratılış gayesinden uzaklaşmasını önlerken, kulluk görevi ile de genel anlamda  toplum içindeki sorumluluklarını da hatırlatmaktadır. Bu çerçeve İlahi prensiple disipline olmuş,  her şeyde Yüce Allah’ı hatırlayan, her an ona dönebileceği duygusunu taşıyan, hayatını ona göre düzenleyen, kendisiyle  ve çevresiyle  barışık,  hak ve adalet duygusunu taşıyan, toplum barışını  gaye edinmiş; yüksek ahlak ile bilgiyi buluşturan fertlerden oluşan bir insanlığı ve toplumu  hedeflemektedir. İlahi rahmete mazhar olan bu mübarek gün ve gecelerde, Yüce dinimizin manevi ikliminde sevgi, saygı ve hoşgörü ortamının kurulmasına, birlik, beraberlik ve kardeşliğimizin güçlenmesine, insani ve ahlaki meziyetlerin yaygınlaşmasına gayret gösterelim.

 

Bu duygu ve düşüncelerle Regaib Kandilinin bütün insanlığa rahmet ve bereket, dünyamıza huzur getirmesini Yüce Allah’tan temenni eder, ülkemizin ve tüm İslam âleminin Kandilini en içten dileklerimle tebrik ederim.

 

                                                                            Hüseyin ŞANVERDİ

                                                                               Belediye Başkanı