Hata
  • hwdVideoShare is not installed, you can not use module ID .

Reyhanlı Belediyesi Muhtarlara "Muhtar Bilgi Sistemi" ni Anlattı


Reyhanlı Belediyesi toplantı salonunda düzenlenen Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü tarafından oluşturulan muhtar bilgi sistemi ve Muhtarlık İşleri Müdürlüğü hakkında bilgi verildi.


Belediyemizde düzenlenen toplantıya Reyhanlı Belediye Başkan Yardımcıları Hüseyin Yumuşak ile Mehmet Arslan, daire müdürleri ve mahalle muhtarları katıldı.
Muhtarlık İşleri Müdür Vekili İbrahim Haraç; toplantıda yaptığı konuşmada Muhtar Bilgi Sistemi’nin amacı ve işleyişi hakkında bilgi verdi. Muhtarların taleplerini takip etmek ve etkin bir şekilde sonuçlandırmak amacıyla, Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü tarafından geliştirilen ‘Muhtar Bilgi Sistemi’nin işleyişi ve sistemin kolayca kullanılmasını anlattı.
Muhtar Bilgi Sistemi'nin Mahalle Muhtarlarının katılımını sağlamak açısından önemli olduğuna dikkat çeken müdürümüz, ‘Ülkemizde özellikle son yıllarda vatandaşlarımıza daha kaliteli ve hızlı kamu hizmeti sunabilmek, katılımcı, şeffaf ve etkin bir yapı oluşturmak, yürütülen iş ve işlemlerde teknolojiden yararlanılmasını sağlamak üzere bir dizi çalışmalar yürütülmüş, bu kapsamda muhtarlarımızın kamu hizmetlerini daha kaliteli ve etkin şekilde yürütmeleri amacıyla kamu kurum ve kuruluşlarından yapacakları taleplerin takip edilip raporlanmasını sağlayabileceği bir sistem geliştirilmiştir, dedi.
Belediye olarak, vatandaş odaklı çalışma prensibinin uygulanılmasına büyük önem verdiklerini söyleyen Reyhanlı Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Yumuşak da muhtarların yerel yönetimler ile halk arasında köprü görevi üstlendiğini vurguladı, yeni kurulan sistemle mahallelerdeki sorunların daha kısa sürede çözüleceğini söyledi.