today05 Aralık 2019 Perşembe Saat 18:55
HÜSEYİN ŞANVERDİ; “2018 DÜNYA BARIŞININ, İSLAM VE ÜLKE BİRLİĞİNİN SEMBOL YILI OLSUN”

HÜSEYİN ŞANVERDİ; “2018 DÜNYA BARIŞININ, İSLAM VE ÜLKE BİRLİĞİNİN SEMBOL YILI OLSUN”

Reyhanlı Belediye Başkanı Hüseyin Şanverdi, yeni yıl ve Mekke’nin Fetih yıl dönümü dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı.

Başkan ŞANVERDİ Kutlama mesajında; “ Son yıllarda Dünya, barıştan uzak, savaş, kan, acı, gözyaşı ve katliamlarla dolu geçen dönem olmuştur.

Maalesef ki, saydığımız bu acı ve karanlıkların tamamını İslam ülkeleri ve Müslüman kardeşlerimiz, bölücü unsurların hain saldırıları ile Ülkemiz yaşamıştır.

Medeniyet beşiğiyiz diye övünen haçlı zihniyetleri medeniyetten ve insanlıktan uzak bir tutum sergileyerek dünyayı masum insanların kanlarıyla sulamışlardır.

Dökülen kanlara ve Şehit düşen canlara rağmen Ülkemiz ve Milletimiz birlik ve beraberliğiyle tüm dünyaya Türkiye’yi yok edemeyeceklerinin mesajını en kalıcı bir şekilde vermiştir.

Ülkemizin ve Milletimizin birlik ve beraberliğini bütün İslam ülkelerinin de sağlaması farz olmuştur. İslam ülkeleri birlikten uzak bir tutum sergilemeye devam ettikleri sürece yok olmaya mahkûmdur.

Bu duygu ve düşüncelerle Ülkemizin ve Milletimizin, Hatay ve Reyhanlı’lı hemşerilerimizin yeni yıl ve Mekke’nin Fetih yıl dönümlerini en kalbi duygularımla kutlar, yeni yıl ve Mekke’nin Fetih yıl dönümünün İslam alemine, ülkemize ve Milletimize, Hatay ve Reyhanlı’lı hemşerilerimize birlik, beraberlik, kardeşlik getirmesini diler, sevgi ve saygılarımı sunarım” dedi.