today10 Aralık 2019 Salı Saat 11:22
Mikro Kredi Çarşısı Açıldı

Mikro Kredi Çarşısı Açıldı

Belediye Başkanımız Sayın Hüseyin Şanverdi öncülüğünde, Reyhanlı’da  başlatılan Mikro Kredi projesi meyvelerini veriyor. Belediye Başkanlığı sponsorluğunda; Mikro Kredi Çarşısı kuruldu. Açılışı; Belediye Başkanımız Sayın Hüseyin Şanverdi, Kaymakam Sayın Dr. Yusuf Güler ve Cumhuriyet Başsavcısı Sayın Hasan Yıldız yaptı. Ayrıca Açılışa Ak Parti  İlçe Başkanı Sayın Mehmet Hacıoğlu, Belediye Meclis Üyeleri, İlçe Müdürleri ve vatandaşlar katıldı. Belediye Hizmet Binası karşısında açılan çarşı, 2 gün boyunca ziyaretçileri ağırlayacak.

 

Mikro Kredi Reyhanlı Şube Müdürü Sayın Adnan Ateş yaptığı açılış konuşmasında; “Mikro Kredi; iş yapma fikrine sahip olup, gelir getirici bir faaliyette bulunmak üzere, küçük bir başlangıç sermayesine ihtiyacı olanlara imkan verilmesi projesidir. Sadece güvene dayanan, teminatsız ve kefilsiz küçük sermaye şeklindeki Mikro Kredi;  “Kadın, eline en ufak fırsat geçtiğinde, en iyi şekilde değerlendirir” düşüncesine dayanır.Mikro Kredi Sistemi; grup dayanışmasına ve sosyal sorumluluk esasına dayandığından, toplumda hoşgörü ve uzlaşmaya imkan vererek, gelir getirici bir faaliyette bulunmanın yanında, birlik ve beraberliğin oluşmasına ve istihdamın artırılmasına katkıda bulunmaktadır. Bu yönüyle de gerek uğraş ve kazanç, gerekse de istihdam ve bütünlük sağlamada etkili bir sistem olarak karşımıza çıkmaktadır. 1 Nisan 2010 tarihinde şubenin açılması ile resmi olarak faaliyete geçen Mikro Kredi Uygulamasından şuana kadar 300’ü aşkın kişi  yararlandı. Başta Belediye Başkanım Sayın Hüseyin Şanverdi olmak üzere, emeği geçen tüm dostlara teşekkürlerimi sunuyorum.” Dedi.

Belediye Başkanımız Sayın Hüseyin Şanverdi ve Kaymakam Sayın Dr. Yusuf Güler’de yaptıkları konuşmalarda çarşının kurulmasına katkı sağlayan, mikro kredi üyelerine teşekkür ederek, iyi dilek mesajlarını iletiler.