today20 Mart 2023 Pazartesi Saat 23:46
Larva Mücadelesine Başlandı

Larva Mücadelesine Başlandı

Sivrisineklerin larva dönemi nedeniyle ilaçlama çalışmasına Mart ayı içerisinde başladı. Belediye Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri yaklaşan yaz mevsimi öncesinde haşere ve sineklerin Larvalama mevsimi olan bugünlerde ekiplerce, mücadele kapsamında Pamuk Yakacakları Su Kenarları, Su Birikintileri, Foseptik Çukurları, Çöp Konteynırları, Yağmur Drenaj Hatları, Kanalizasyon Hatları, Sivrisinek Üreme Bölgeleri İlaçlanmaya başlandı. Sürdürülmekte olan Haşere ile mücadele çalışmalarında İlçe Merkezindeki toplu yerleşim alanları öncelikle ilaçlanıyor.

 

Larva mücadelesinin haşaratla etkin mücadelenin temeli ve ilk adımı olduğunun altını çizen Belediye Başkanı Hüseyin Şanverdi, "ekiplerimizce yapılan ilaçlama ile Reyhanlı'ın her yıl olduğu gibi bu yılda sineksiz bir yaz geçirmesinin planlandığını söyledi." Şanverdi, "İlçemizin içerisinde bulunan yakacak yığınları, su birikintisi olan yerlerde, kanal kenarlarında, arazilerde, kanalizasyon kapaklarının bulunduğu yerlerde ekiplerimiz ilaçlama çalışmalarına başladılar. Bu çalışmalarımız Nisan ayı ortalarına kadar sürdürülecektir. Yaz mevsiminde vatandaşlarımızın sivrisinekten rahatsız olmaması için ilaçlamalarımızı larva döneminde --------- yapıyoruz. Bu dönem sivrisineklerin üreme dönemidir. Bizler çalışmalarımıza sivrisineklerin üreyebilecekleri yerlerde başladık. Daha sonra ilçede, tüm cadde ve sokaklarımızı ilaçlayacağız. Bu şekilde vatandaşlarımızın yaz mevsiminde sivrisinekten yana sıkıntısı olmayacak" dedi.

Bahar mevsiminin gelmesiyle 16 mahallede çalışmaların başladığını, hedeflerinin Reyhanlı halkının rahat bir yaz mevsimi geçirmelerini sağlamak olduğunu belirten Başkan Şanverdi, "Rahat ve temiz bir ilçede yaşamak için ne gerekiyorsa biz onu yapmaya çalışıyoruz. Her şey vatandaşlarımızın sağlık ve rahatlığı için" şeklinde konuştu.

 

Rehber Gazetesi