today01 Aralık 2023 Cuma Saat 00:13
Sevgi İzi Projesi

Sevgi İzi Projesi

Reyhanlı Belediye Başkanı Hüseyin Şanverdi; Halkımızın hizmetine "Sevgi İzi" projesini daha kazandırarak; İlçemizde faaliyet gösteren özel rehabilitasyon merkezi müdürleri ile bir görüşme yaptı. Sevgi İzi Projesini anlattı. Sevgi izi; zihinsel engelli, alzheimer veya benzeri rahatsızlıkları bulunan, kendisini ifade edemeyen yakınlarımızın bir gün aniden gözümüzün önünden kaybolacağı ihtimaline karşılık geliştirilen bir projedir.

Bu proje araştırmacı gazeteci Müge Anlı tarafından geliştirilerek, halkımızın hizmetine sunulmuştur. Sevgi İzi Projesi tüm ülke genelinde internet aracılığı ile uygulanan ulusal bir yapıya sahiptir. Bu  kapsamda Belediyemiz bünyesinde  gönüllü bir ekip oluşturmuş bulunmaktayız.

Sevgi izi yaptırmak isteyen hasta yakınlarımız, kendisine ve hastamıza ait Türkiye Cumhuriyeti kimliği ile Belediyemize müracaat ederek ilk adımı atmış olacaklardır. Ardından Belediye personelimiz kayıt işlemini tamamlamaya müteakip sistem üzerinden alınan Sevgi İzi numarasını kaydedeceklerdir.

Şu hususu önemle hatırlatmak isterim ki; bu şekilde kayıt edilen hastalarımıza ait kimlik bilgileri devlet görevlileri harici hiçbir suretle yetkisiz kişilerle paylaşılmamaktadır.